ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп во магла од прашина на првиот есенски ден

572

Попладнево, Прилеп беше зафатен од вистинска бура која носеше прашина и го обви во магла целиот град. Недоумица беше дали станува збор за пожар, но силниот ветер кој ја креваше прашината од улиците ни ја расчисти дилемата.
Како што беше најавено, на првиот есенски ден,максималната дневна температура достигна до 30 степени, но попладедново настапи осетно заладување кое беше проследено со силен ветер од северен правец кој во Прилеп достигна брзина од 70 км на час.

Според прогнозата и утре се очекува слично време на денешното – сончево но ветровито и значително постудено со максимална температура од само 17 степени целзиусови.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе