ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прв собир на суперлигашот РК Прилеп – КУЗМАНОСКИ: МОРА ПОВЕЌЕ ДА ТРЕНИРАМЕ ОД ЛАНИ

774

Вечерва во салата на СОУ „Ристе Ритески – Ричко“ машкиот ракометен суперлигаш РК Прилеп го одржа првиот собир, со кој е означен стартот на подготовките за претстојното првенство. Пред шефот на Стручниот штаб, Горан Кузманоски – Таста, беа речиси сите првотимци, освен тројца. Оправдано отсуствуваа десниот бек Хари Павлов и пивотот Сашко Манчески, кои имаат обврски со Младата репрезентација на Македонија, како и засилувањето од Србија, десниот бек Жарко Барјактаревиќ, чие доаѓање се очекува деновиве. Вториот нов, левиот бек Христијан Милошески, беше на прозивката.

Клубот како цел го има опстанокот во елитното друштво.

Добро да внесеме пак една добра „хемија“, едно другарство во екипава – фактор што ни носи успех. Имаме претежно млада екипа, па мора да се запамети едно – тешко е да се остане на врвот. Сите суперлигашки екипи се засилени. Затоа мора уште повеќе да тренираме оти претстои многу тешка сезона – рече Кузманоски.

По кондицискиот дел, претстојат техничко-тактички тренинзи, па пријателски мечеви за уигрување, дотерување на формата. Закажани е прв дуел со Еурофарм Пелистер 2. Од полза ќе биде и Турнирот „Миле Нешкоски“ од 31 август до 2 септември каде учесници, покрај РК Прилеп и Еурофарм Пелистер 2 ќе бидат Тиквеш, Голден арт, Струга и српската Дубочица. Суперлигашкото првенство почнува на 8/9 септември, со гостување на Бутел во Скопје.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе