ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепчанец нападнат со секира пред обложувалница

342

Повторно драма во Прилеп. Прилепчанец пријавил дека сограѓанин со секира замавнувал кон него и му го оштетил возилото. Се случило вчера , на 03.06.2022 во доцните попладневните  часови.

– Имено, во 19.40 часот лицето Л.М.(23) од Прилеп пријавил дека  пред обложувалница во Прилеп лицето  М.Ѓ. физички го нападнал и со секира замавнувал кон него, при тоа  му го оштетил и  возилото, стои во соопштението од МВР.

Се работи на расчистување на случајот.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе