ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепчанец со “голф„ удрил во четворица пешаци – сите се здобиле со тешки повреди

568

Прилепчанец управиувајќи го своето возило  удирли во четири пешаци и сите завршиле вo болница со тешки телесни повреди. Несреjќата се случила на ул „11-ти Октомври„.

Имено, синоќа, на 17.10.2021 во 22.06 часот било пријавено дека во Прилеп дека на ул.„11 Октомври“ патничко возило „голф“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од лицето со иницијли Б.Т.(29) од Прилеп удрило во пешаците со иницијали  О.С.(37), Б.М.(18) и во уште двајца малолетници, сите од Прилеп.

Во несреќата О.С. се здобил со тешки телесни повреди, а останатите пешаци се здобиле со телесни повреди, констатирано во Градската болница „Борка Талески„ –  Прилеп.
Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе