ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепчанец возел на Широк сокак со автомобил, заработи казна (ВИДЕО)

888

На 22.08.2022 во 11.45 часот во просториите на Полициското одделение за безбедност на патниот сообраќај Прилеп бил повикан Н.А.(40)од Прилеп. На него му бил издаден прекршечен платен налог затоа што на ул.„Широк сокак“ во Битола со патничко возило поминал на површина наменета за движење на пешаци.

Полицијата реагирала по објавување на 15. 08. 2022 на ова видео на социјалните мрежи:

Прилепчанецот денеска бил повикан во полиција, каде го признал делото и си ја платил глобата од 35 евра во денарска противвредност.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе