ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепчанката Стефанија Димеска е најмладата жена спортски пилот во Македонија (Видео +Фото)

3.473

Кои се тие машки работи и машки професии?

Тоа едноставно не постои …доказ е мојата определба да бидам жена пилот , а воедно и најмладиот спортски пилот во земјава. Ова се зборовите на младата прилепчанка Стефанија која со восхит зборува за својата професија, која ја сака и негува како нешто најсветло во нејзиниот животен патоказ. Димеска исто така е падобранка , вози мотор и тренира кунфу. Многу предизвици на едно место, но со една чиста и јасна цел , животна приказна која остава без зборови.

ДА СЕ БИДЕ ПИЛОТКА ЗНАЧИ СЕКОЈ ДЕН ДА СЕ РЕШАВААТ НОВИ ПРЕДИЗВИЦИ И БАРА ГОЛЕМА ОДГОВОРНОСТ

Стефанија ни беше гостин во нашата програма во живо и ни кажа многу интересни работи поврзани со нејзината животна определба и адреналинскиот начин на живот , но покрај тоа таа потенцираше дека за сето тоа да биде на едно високо ниво треба да се има постојана надоградба , како што таа прави само и само да биде пилотка за комерцијални летови.

СИГУРНА СУМ ДЕКА ЕДЕН ДЕН СИТЕ МОИ ЖЕЛБИ КЕ СТАНАТ РЕАЛНОСТ
ГИ ОХРАБРУВАМ СИТЕ ОД ПОНЕЖНИОТ ПОЛ ДА СЕ ПРОБААТ СО ПИЛОТИРАЊЕТО

Нас ни беше чест што започнавме една супер интересна и несекојдневна соработка со најмладата жена пилот во земјава а во исто време дознавме дека желбата кон професијата не познава пречки и нема граници , треба само да се сака својата професионална определба која е водилка во животот на секој од нас . Разговорот во целост може да го погледнете подолу.

ПИЛОТИРАЊЕТО ЗА МЕНЕ ПРЕТСТАВУВА СЕ !
ЕДНАШ ВО ВОЗДУХ – ЗАСЕКОГАШ ПИЛОТКА

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе