ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепска полициска хроника – повеќе тепачки и физички пресметки

893

Вчера на 07.11.2021 во ОВР Прилеп, С.К.(25) од Прилеп пријавила дека во близина на с.Селце била физички
нападната од Г.Б.
Истиот дена ( 07.11.2021), во ОВР Прилеп, 61-годишен жител на Прилеп пријавил дека во семејната куќа во Прилеп бил физички нападнат од неговата сестра В.И. и од нејзиниот син Д.К.

Во ОВР Прилеп, повотно, вчера,  недела, 7 ноември, било пријавено дека на ул.„Прилепски Бранители“ во Прилеп, по претходна расправија, настанала физичка пресметка помеѓу К.П.(23) и Ј.Р.(24), двајцата од Прилеп, од една страна и едно лице од друга страна. Полициски службеници од Полициската станица Прилеп ги привеле К.П.(23) и Ј.Р.(24) од Прилеп поради тоа што го нарушиле јавниот ред и мир со учество во физичка пресметка. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Се преземаат мерки за расчистување на сие пријавен случаи.

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе