ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепскиот бокс на врвот – боксерскиот клуб АС цврсто на првата позиција ( ФОТО + ВИДЕО )

прилепските боксери нижат победи во рингот !

343

Продолжуваат онаму каде застанаа.Прилепските боксери учествуваа и во третото коло од младинската и првата лига во бокс на Македонија која се одржа деновиве во главниот град. Боксерскиот клуб АС од Прилеп зеде учество со осум пријавени боксери а на првенството борби имаа само тројца.И максимални три од три борби за прилепчани.Со тоа е зацврстена првата позиција во младинската лига во бокс во земјава.

                                                                    https://www.facebook.com/100075961399881/videos/pcb.178841184657927/864298184540675

Боксерите кои издвоија победи: Марко Петрески победи со 3:0 Демир Демиров победи со 3:0 Емануел Абдуловски победи со ТКО 2 рунда Боксерите кои беа без борба и испаднаја со ждрепка : Теодор Тошески Максим Стојановски Стефан Иваноски Николче Соколоски Матеј Чатлески Тренери и секунданти во ќошот беа : Дарко Чатлески Игор Поцев.

Боксерскиот клуб АС во наредниот период го очекува  државното првенство во бокс на Македонија на 08 и 09 октомври во Скопје. Пријавени се десет боксери и се очекуваат  добри резултати. Во втората половина на октомври прилепчани  ќе го организираат  четвртото коло во бокс. Се разбира целта е годинава со напорна работа да се освои првата позиција во младинската  лига во бокс и секако освојување на златни медали на државното првенство.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе