ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепскиот бокс на врвот – боксерскиот клуб АС цврсто на првата позиција ( ФОТО + ВИДЕО )

прилепските боксери нижат победи во рингот !

261

Продолжуваат онаму каде застанаа.Прилепските боксери учествуваа и во третото коло од младинската и првата лига во бокс на Македонија која се одржа деновиве во главниот град. Боксерскиот клуб АС од Прилеп зеде учество со осум пријавени боксери а на првенството борби имаа само тројца.И максимални три од три борби за прилепчани.Со тоа е зацврстена првата позиција во младинската лига во бокс во земјава.

                                                                    https://www.facebook.com/100075961399881/videos/pcb.178841184657927/864298184540675

Боксерите кои издвоија победи: Марко Петрески победи со 3:0 Демир Демиров победи со 3:0 Емануел Абдуловски победи со ТКО 2 рунда Боксерите кои беа без борба и испаднаја со ждрепка : Теодор Тошески Максим Стојановски Стефан Иваноски Николче Соколоски Матеј Чатлески Тренери и секунданти во ќошот беа : Дарко Чатлески Игор Поцев.

Боксерскиот клуб АС во наредниот период го очекува  државното првенство во бокс на Македонија на 08 и 09 октомври во Скопје. Пријавени се десет боксери и се очекуваат  добри резултати. Во втората половина на октомври прилепчани  ќе го организираат  четвртото коло во бокс. Се разбира целта е годинава со напорна работа да се освои првата позиција во младинската  лига во бокс и секако освојување на златни медали на државното првенство.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе