ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прва победа по пауза од 7 години за женската фудбалска репрезентација до 17 години

680

Со новата селекторка Катерина Милеска – прва победа по пауза од 7 години за Македонската женска фудбалска репрезентација до 17 години.

Македонија 🇲🇰- Молдавија🇲🇩 4:0 (2:0)

Ова воедно е и прва победа на  Катерина Милеска како селекторка и капитенка на сениорската репрезентација.

Тоа беше одлична игра на ситe фудбалерки кои добијa шанса на овој меч, во кој беше очигледна целосната доминација и многу пропуштени шанси.

Ова е најубедлива победа во досегашната историја на У-17 на еден официјален квалификациски натпревар.

Од клубот ЖФК Деспина  дел од овој историски триумф беа фудбалерките:

-Кристина Павлоска

-Анастасија Илиевска

Исто дел од репрезентација беше и Михаела Настовска која е производ на  младинската школа, а ова лето направи трансфер и во новата сезона настапува за екипата на Ријека во Хрватска.

Честитки до сите фудбалерки, стручниот штаб и кординатор на женските селекции Петре Илиоски.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе