ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Ракометарките на Деспина поразени од Спартак

425

Ракометарките на ЖРК Деспина, во еден резултатски неизвесен натпревар до крај, се вратија од гостувањето во Скопје со пораз ( 27:25). Екипата на Спартак од Кисела Вода, во 15 коло од Женската лига, како домаќин , жестоко се бореше трите бода да останат дома.

Првото полувреме измена во резултатска изедначеност, за на карај да заврши во корист на прилепчанки – на полувреме се замина со еден гол повеќе ,12:13. Изедначената резултатска игра продолжи и во второто полувреме, со менување на предност од еден гол, во еден момент за Спартак, во друг за Деспина. Но, во последните минути од натпреварот, ракометарките на Спартак беа поконцентрирани на играта, поведоа и успеаа да го задржат водството и да извојуваат победа над екипата од Прилеп.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе