ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Расте стапката на новозаразени од Ковид, во Прилеп регистрирани 31

123

Нови 792 случаи на КОВИД, од кои 203 реинфекции, и 317 оздравени пациенти се регистрирани во последните 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Починати лица не се пријавени, но согласно Регистарот на умрени со дијагноза КОВИД од „Мој Термин“ регистрирани се двајца починати во домашни услови во периодот од 14 до18 јули. Или, процентуално, тоа изнесува 44,6 отсто од сите кои се тестирале а биле позитивни.

Во изминатите 24 часа се направени и 1 774 тестови.

Најмногу новозаразени се во Скопје 370, Битола 62, а во Прилеп 31, од кои 15 се реинфекции.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе