ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

RK Прилеп поразен од Бутел

167

Ракометарите на  RK Прилеп во натпревар од 8. коло во Супер лигата беа поразени на гостувањето кај Бутел Скопје со 27:21.

Прилеп со евентуална победа ќе ги зголемеше шансите за пласман во плеј-оф фазата, а со денешниот пораз направи чекор назад. Избраниците на Горан Кузманоски му се одмаздија на прилепскиот состав за поразот во стартното коло во Прилеп.

Прилепчани останаа на седум бода и ќе одат на поправен следното коло на домашен терен против Пролет во обид да фатат приклучок кон водечката четворка.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе