ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

САБОТЕН ДЕН, ПРИЛЕП Е ФУДБАЛСКИОТ ЕПИЦЕНТАР, ДЕН ЗА ДЕРБИ ПОБЕДА-БЕЛАСИЦА

322

Ако во Првата фудбалска лига веќе е познато кој е првакот – Шкупи, во Втората лига – Запад Силекс е лидер со недостижна предност, за првото место во Втората лига – Исток се бие битка меѓу три екипи – Слога, Беласица и Победа. Оттука, фудбалски настан број еден во државава е второлигашкото дерби Победа – Беласица ( од 17 часот). Прилеп е фудбалски епицентар и се очекува полни трибини на стадионот „Гоце Делчев“.

СПОРТ ЗА ВИКЕНДОВ

ФУДБАЛ

Втора лига – Исток, 25. коло, сабота 17 ч.

Победа – Беласица (Градски стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп), Слога – Саса, Пехчево – Братство, Детонит – Локомотива, кожуф – Осогово.

Трета лига – Југ, 15. коло, сабота 17 ч.

Динамо – Питу Гули (Градски стадион „Гумења“ во Крушево од 16 ч.), Слога – Возарци, Бучин – Големо Коњари, Превалец – Ново Црнилиште, Росоман – Младост, Марена – Обршани.

Општинска А1-лига на ОФС Прилеп, 7. коло, среда 17 ч.

Ултрас – Канатларци, Кадино – Влазними јуниор

Општинска А2-лига на ОФС Прилеп, 7. коло

Црвена ѕвезда – Мукос (сабота 16 ч.), Мажучиште – Тризла (понеделник 17 ч.), Гарван – Кадица (среда 17 ч.).

Општинска Б-лига на ОФС Прилеп, 7. коло, сабота

Боротино – Прилеп сити (од 10 ч.), Пролетер – Млекар (игралиште Могила во Прилеп од 14 ч.), Пелагонија – Стрела од 17 ч.).

Прва женска фудбалска  лига, 17. коло, сабота

Деспина – Борец (игралиште со вештачка трева во Прилеп в недела од 12 ч.), Тиверија – Љуботен, Саса – Ас унитед, Скопје – Топ гол, Речица – Истатов, Атлетико – Шкендија.

РАКОМЕТ

Супер лига мажи плеј—аут, 7. коло, сабота 18 ч.

Прилеп – Скопје (сала „Ристе Ристески – Ричко“ во Прилеп), Струга – Пролет.

Супер лига жени плеј-оф, 11. коло

Чаир – Деспина 31:27, Куманово – Стружанка, Металург – Пелистер, Ѓорче Петров – Вардар.

 

Преземено:  shampion.mk

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе