ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Сакал виза за странство и бил парично измамен

238

На 15.03.2022 во ОВР Прилеп, 37-годишен жител на Прилеп пријавил дека бил измамен од лицето Д.М. за сума од 60.000 денари. Според пријавеното, тие претходно се договориле Д.М. да му извади три визи за странска држава за сума од 5000 евра, по што тој веднаш му дал 60.000 денари.

Исто така, според пријавеното, по неколку дена Д.М. му испратил потврда дека му е закажано интервју. Како што е пријавено, набргу потоа, Д.М. му побарал уште 160 долари за здравствено осигурување, а откако тој проверил со амбасадата му било кажано дека не се плаќа за издавање виза, по што тој му побарал на Д.М. да му ги врати парите, но тоа не го сторил до пријавувањето.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе