ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

САСА НА ДОЖД ВО ПРИЛЕП СЕ СПРЕМАШЕ ЗА ЈУВЕНТУС

530

Македонскиот шампион во женски фудбал, Саса од Каменица, на седум дена пред настапот во Лигата на европските шампиони, одигра пријателски меч со Деспина, на игралиштето со вештачка трева во Прилеп.

Во текот на целиот натпревар врнеше силен дожд, па речиси немаше гледачи, но девојките на двата тима издржаа до крајот. Саса беше подобра и победи, покажувајќи дека е во добра форма и може да го даде максимумот на дуелот со прочуениот италијански тим Јувентус од Торино. Мечот Јувентус – Саса се игра в среда, на 18 август, во Торино.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе