ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Се чистат одводните канали кај Бучин

150
Со механизација на ЈП „Комуна“ Крушево ги чистат канали во населеното место и околината на Бучин.

Во ова населено место чистењето на каналите се спроведува редовно, но по големото невреме пред неколку дена неопходно е чистење на овој предел, велат од локалната самоуправа на Општина Крушево

Изминатите денови „Комуна“ работеше паралелно во градот и во селата. Во градот се работеше на неколку големи дефекти на водоводната мрежа, додека во населените места се санираа штетите од невремето.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе