ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Се подготува меморијалниот ракометен турнир „Миле Нешкоски“

268

РК Прилеп и годинава ќе го организира традиционалниот мемориjален турнир „Миле Нешкоски“ кој ќе се одржи идниот месец, кој крајот на август, на 26, 27  28 ти.  Турнирот се организира по седми пат, а најавено е учеството 7 екипи, од кои две се и од соседството.

На турнирот, покрај домаќинот РК Прилеп, кој има нов состав од минатогодишниот и нов тренер Реваз Чантурија,  ќе учествуваат ПАОК од Грција и Дубочица од Србија како странски екипи , а  од домашните на турнирот ќе играат суперлигашите Струга и Скопје, како и новиот прволигаш Мулти Есенс, инаку втор тим на РК Алкалоид.

Во првите два дена на турнирот  „Миле Нешковски“ ќе бидат одиграни натпревари по групи, додека на последниот ден од турнирот ќе се игра за пласман.

Минатата година, по две години пауза, турнирот беше организиран повторно, но поскромно . Екипата на Тиквеш лани го осви првото место.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе