ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Се реконструира најфреквентната улица во Крушево

432
Започнува реконструкцијата на улица во центарот на градот која води до жичарницата. Се работи за улица која ги дели улиците Благо Целев и Таќа Бербер и нејзината реконструкција претставува големо барање на граѓаните.
„Оваа улица е една од најпрометните и највидливите затоа што е во самиот центар на градот, а исто така е најкраткиот пат до жичарницата, нешто што е важно особено во зимскиот период. Денес отпочнавме со санација затоа што оваа улица е видно оштетена и бара своевидно тековно одржување“, велат од ЈП „Комуна“ Крушево.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе