ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Седмица со 18 нови случаи на коронавирус – од денска без маски на отворено

576

Од Центарот за јавно здравје информираат дека изминатата седмица, во периодот од 24 до 30 мај 2021 година, во општина Прилеп имало 18 нови случаи на Ковид-19; Од последици на коронавирусот починале две лица; Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 58; на болничко лекување се наоѓаат 5 лица, од кои 4 се на кислородна поддршка;  

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 изнесува 8.301; Од почетокот на пандемијата, од коронавирус починалe 424 лицa.  

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе