ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Силен дожд го зафати Прилеп и околината

1.131

Прилеп и околината во доцните попладневни часови ги зафати силно невреме проследено со пороен дожд , ветер и силни електрични празнења. За час по улиците се создадоа вистински реки, а сообраќајот се одвиваше отежнато поради повисокиот воден талог на улиците. (Видеото преземено од ТВ Канал 5)

Нема информации дали невремето предизвукало штети врз земјоделские култури

Во делови од земјава се уште е нестабилно, линија на се движи преку нестабилност од Кичево, во Прилеп кон југоисточните делови, претежно во планинските подрачја , посочуваат ов УХРМ .

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе