ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Снегот пристигна – Крушево и Пелистер под снег (фото и видео)

694

Снегот го покри Крушево и Пелистер, а дневната температура се спушти до 4 степени целзусови.  Утрово снежна покривка има во Маврово, Попова Шапка и Нижо Поле.  Според очекувањата на УХМР, снег се најавува да врне  и денес во текот на денот.

https://www.facebook.com/igor.karalioski.3/posts/4169640266492329

 

 

 

Под влијание на влажна и СТУДЕНА воздушна маса од север, денес и утре времето во Македонија ќе биде облачно и СТУДЕНО со врнежи од дожд, додека на планините врнежите ќе бидат од снег каде ќе се формира снежна покривка, понекаде со висина и од над 20 см.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе