ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Солидарноста во Комфи Ангел продолжува и во вонредна состојба

1.296

Компанијата „Комфи -Ангел“  и покрај вондредната состојба, го одржав заедничкиот, месечен состанок. Но овој пат поразличен од сите претходни – физички дистанцирани, меѓутоа поблиску од кога и да било, солидарни меѓусебо и одговорни во реализирањето на филозофијата на компанијата, “Градиме компанија која што ќе постои после нас!“.

Ирена Јакимовска, директорот на компанијата  Комфи Ангел , (овој пат преку аудиоснимка) им се обрати  на вработени потенцирајќи дека како менаџерскиот тим , (особена таа)  се воодушевени од поставеноста на вработените во Комфи – Ангел во оваа водредна состојба, од нивната стабилност и почитување на сите новонастанати услови, од виоката одговорност во реализирањето на поставените задачи, и пред се, поради тоа што  го вработените го задржале сопствениот дух во реализирање на одржливоста на компанијата.

„Сите ние, во овие 15 -сет години од постоењето на Комфи Ангел даваме додатна вредност и ја градиме компанијата и затоа во моменти кога нас ни треба помош , таа застанува зад нас, и,  само таков взаемен однос на почитување , може да вроди плод. Компанијата изврши целосна уплата на платата за месец март за вработените , солидарно,  и спрема колегите кои што беа приморани да седат дома заради вонредната ситуација. “-  ги информира Јакимовска своите вработени

 

На крајот на своето излагање таа им посака на вработените среќни Велигденски празници, да поминат квалитетно време во посветеноста на своето семејство и религијата,  „здравје и многу весели моменти за време на празниците“-рече таа!

Вообичаено , претходниот добитник, Дарко Стојаноски го извлече новиот добитник на лотаријата за месец март, Валентина Јованова, а парите од солидарниот фонд,  овој месец  му беа доделени на Петре Димоски,за потребите на неговото семејство. 

„ Честитаме, и само за убаво да си ги троши парите!“-  искрено им порачаа  од компанијата 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе