ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Сообраќајна (не)култура – повторно повреден пешак

282

Вчера напладне (14.02.2022)  во 13.30 часот  на ул.„Орде Чопела“, патничко возило „опел вектра“, со прилепски регистарски ознаки, кое било управувано од лицето со иницијали  Б.С. (34) на триесет и четири годишна возраст , од Прилеп удрило во пешак со иницијали  О.Џ.(35) од с.Белушина, крушевско.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирале медицинските лица  од Општата болница “Борка Талески“ –  Прилеп.

За оваа несреќа извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе