ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Советот на Општина Прилеп ќе ја одржи 14 тата седница, тука е предлог на дневниот ред

423

Советот на Општина Прилеп в петок, на 26 август 2022 година ќе ја одржи 14 тата редовна седница. Советниците ќе одлучуваат по предложени 44 точки на дневниот ред кои се однесуваат на финансиското работење на ЕЛС Прилеп, проширување, прераспределба и предлог квартален извештај за извршување на Буџетот на општина; предлог одлуки за финансиското работење на јавните претпријатија во првиот квартал од годинава,  предлог одлуки за програми за вработување во јавните претпријатија за наредната година. Во најголем дел од предложените точки на дневниот ред прилепските советници ќе одлучуваат за работата на воспитно образовните институции, ЈОУГД „Наша Иднина“ и основните училишта во општината. Претходната, 13 та седница прилепските советници ја одржаа на 1 ви јули 2022 година. Ова е предлог на дневниот ред:

 

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе