ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Спортски журнал: Нов тренер на Победа Капинковски – Што мислат прилепчани?!

540

Димитар Капинковски ќе биде новиот тренер на Победа, на местото на Дарко Крстески. На програмата на Радио Пела, во рамките на „Спортскиот журнал„ (секој понеделник и петок од 17,оо) ,свои коментари и расмилсувања на оваа тема споделија прилепчани, вљубеници во фудбалот и Победа  ( вашите мислења и коментари можете да ги оствите и под овој текстот). Дел од прилепчани го прифаќаат предлогот на раководството на Победа, а дел од нив сакаат прилепска Победа да ја водат докажани прилепски фудбалски стручњаци.


Kapinkovski e dobar izbor, igra napagacki fudbal. Lani, Pelister na polusezona. bese 11 mesto, pa koga dojde toj na krajot 6- ti zavrsija, gi spasi od otpagjanje, a veruvam ke privleci i nekoj niven igrac da ne zasili.- пишува еден наш гледач


Da se napraj napori da se vratat prilepskite fudbaleri vo Pobeda, tie so se vo moznost


Zaso ne mu se Dade sansa za trener na Nikolce Zdraveski?


Шо не му се дај шанса на Благоја Филипоски – беше селекор на женската репезентација?

Зошто не би бил тандемот – Тони Наумоски и Благоја Филипоски – Папе, двајца прилепечани, двајцата добри фудбалски стручнаци 

Инаку, битолчанецот, Димитар Капинковски до пред некоја недела беше шеф на стручниот штаб на ФК Пелистер. Но откако клубот западна во големи проблеми, тој си замина и го остави тимот на битолчани “закован“ на последното место табелата во ПМФЛ.

Раковдството на Победа верува дека Капинковски е тренерот кој ќе ја  врати Победа во елитната лига на Македонија.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе