ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Средношколците продолжуваат со бојкот

673

И утре ќе продолжи бојкотот на матурантите. Имено, средношколскиот сојуз останува на барањето да се сведе државната матура на два училишни предмети.

Над 90 % матурантите од пет Училишта Прилеп не ја следат наставата ,велат од Сојузот на средношколци, Марио Велевски и Ангела Кочоска гости во програмата на Радио Пела

Деновиве министерката за образование Мила Царовска неколку пати повтори дека нов концепт за матурата е можен за идната учебна година.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе