СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

CSS Template
Ознака

Избори

Носителот на кандидатската листа за советници на Прилеп од Левица на распит во полиција

„Во Полициска станица Прилеп денеска повикан е И.Ј. (32) од Прилеп врз основа на член 13 од Законот за прекршоци против јавен ред и мир, соопшти МВР. Тој е повикан поради омалoважување државен орган, односно омаловажување или навредување…

Потврдено! Само една жена, носител на листа, останати сите мажи, вклучително и кандидатите за…

Потврдени се сите кандидатури за градоначалник и листи на советници кои беа поднесени до Општинската изборна комисија (ОИК) во Прилеп . На престојните локални избори во Прилеп ќе се тркаат петмина кандидати за градоначалник . За пополнување…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе