ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Тешко повреден моторциклист во судар со патничко возило на ул „11 ти Октомври„

588

На 29.06.2022 околу 15.40 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул„11 Октомври“ во Прилеп се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „форд“, управувано од А.И.(64) од с.Црнилиште, општина Долнени и мотоцикл „бенели“, управуван од М.Г.(65) од Прилеп, двете со прилепски регистарски ознаки, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот М.Г., констатирани во Градската болница Прилеп.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Прилеп.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе