СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

CSS Template

Тешко повреден мотоциклист во сообраќајна несреќа во Кривогаштани

435

На крстосница од улиците „Филип Втори“ и „Гоце Делчев“ во с.Кривогаштани, вчера на 15.07.2019 во 09.15 часот се случи сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Голф“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Т.К.(59) од с.Кривогаштани и мотоцикл „Јујинг“ без регистарски ознаки, управуван од Ф.Н.(17) од с.Свето Митрани, прилепско.
Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот Ф.Н. и бил пренесен во Градското болница во Прилеп, стои во билтенот на МВР.
Увид извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе