CSS Template

Тофилоски се враќа на голот на Победа

391

Победа го потпиша најголемото засилување во преодниот рок, на мрежата за продолжение од сезоната ќе го има Дарко Тофилоски. Некогашниот младински репрезентативец има две титули со прилепскиот тим, во сезоните 2003/2004 и 2006/2007.

Прилепска Победа го ангажира најголемото засилување во македонскиот фудбал во овој зимски преоден рок, со што новото раководство продолжува со стабилизацијата на клубот најавувајќи големи амбиции. Нов чувар на мрежата на ФК Победа напролет ќе биде Дарко Тофилоски,

–  соопштија од управата на клубот.

Тофилоски покрај Победа има настапувано за Шафхаузен, Кошице, Ружомберок, Дунајска Среда и Алашкерт. Првиот настап на голот го имаше попладнево на пријателскиот меч со Јавор.


semm
Vivafarm
Farma Dolneni