ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Три дена ќе протестираат угостителите

489

Незадоволни од петтиот пакет мерки и барајќи да не се затворени туку да работат, утре, петок, 19, и на 22 понеделник и 23 февруари, вторник, во период од 14 до 17 часот во Скопје, најавен е протест, организиран од сопственици на ресторани за организирани свадби, претставници на фото студија, музички бендови, атељери за вечаници…

Протестот ќе го блокира Централното градско подрјаќе на Скопје и е планиран на крстосницата меѓу булеварот Александар Македонски, улицата 16-та Македонска бригада и улицата Интернационални бригади. Поради тоа, ќе биде воведен посебен режим на сообраќај на овие сообраќајници, информира Министерството за внатрешни работи (МВР)

Сопствениците на рестораните за свадби, крштевки и други веселби бараат Владата ја укине забраната за нивна работа и да донесе протокол за вршење на нивната дејност пред сезоната за венчавки. Тие апелираат до Владата да не ги држи во неизвесност илјадниците младоженци и оваа сезона, како и претходната.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе