ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Целовечерен концерт на групата Баклава во Прилеп

289

Во Кино Мис Стон од ЦК „Марко Цепенков“, утре,  20 јули, среда, од 20.00 часот  целовечерен концерт ќе одржи групата Баклава, која пред прилепчани ќе се претстави со избор на музика од нивните албуми.

Баклава е групата која ја оживува музиката, која ги пренесува сопствените корени. Со минималистички музички концепт, создаваат авторска музика во жив дијалог со естетските дострели на светската музика. Основана е 2005 година, како резултат на индивидуални музички искуства на нејзините членови во различни проекти. Групата има настапувано низ земјава, во Данска, Франција, Германија, Белгија, Чешка, Турција, Србија…

Концертот е финансиски поддржан од Министерството за култура во програмата за 2022.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе