ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Црна хроника: Уценувана малолетничка – ограбена жена кај железничката во Прилеп

573

Вчера , 32-годишна жена од прилепско село пријавила во Одделението за внатрешни работи Прилеп дека нејзината малолетна ќерка била уценувана од лице од Скопје.

Според пријавеното, лицето го уценувало девојчето дека ќе објави нејзини фотографии на социјалните мрежи доколку не остварат средба. Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот./Makfax

На 13, пак, во четвртокот , во 05.00 часот, во Одделението за внатрешни работи Прилеп, А.Д.(50 години) од Прилеп, пријавила дека околу 02.30 ч. на Железничка станица – Прилеп, едно лице со употреба на сила ѝ одзело пари и златно ланче, по што побегнало.

Се работи на расчистување на случајот.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе