ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

“Tuning Car Show” во Прилеп – несекојдневна автомобилска глетка за уживање (ФОТО)

Среде Прилеп - изложба на автомобили !

149

Празнично и во центарот на Прилеп , повторно автомобилска глетка за уживање во вторник со почеток од 10 часот.Ќе се одржи “Tuning Car Show – Прилеп”.Се враќа уживањето , се враќа фотографирањето и уживањето во олд тајмерите , спортско модифицираните автомобили , теренските и луксузните автомобили.Настанот ќе трае до 15 часот , на булеварот Гоце Делчев.

Оваа изложба на автомобили е традиционална а кога се работи за традиција во комбинација со уживање од глетката која се создава тогаш љубителите на автомобили ќе имаат несекојдневна прилика и да ги погледнат изложените автомобили но и да се фотографираат со многу од нив.Организаторите на  “Tuning Car show – Прилеп “ најавуваат фантастичен настан а секако награди и супер забава за присутните.

И навистина, во вторник сите патишта водат кон центарот на Прилеп , на булеварот Гоце Делчев , на овој грандиозен автомобилски настан.Поканети се сите на 11-ти Октомври!!

 

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе