ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Уапсен прилепчанец кој поседувал оружје и муниција

673

Службеници од канцеларијата за криминалистички работи во прилепската полиција денеска уапсиле 43-годишен прилепчанец со иницијали Р. Т.

Како што информираат од МВР, при претрес извршен со судска наредба, во домот на 43-годишникот на прилепската улица Круме Спиркоски биле пронајдени и одземени еден пиштол „екол“, модел „туна“, во калибар 8 милиметри, еден ловен карабин „М-98“ во калибар 7,9 милиметри, една ловна пушка „пумпарица“, модел „586“, една полуавтоматска пушка „М-59“ во 7,62 милиметри, 4 куршуми во калибар 6,35, 81 куршум 7,62х39 и 35 куршуми 7,9х57.

Лицето е приведено во полициска станица и против него ќе биде поднесена кривична пријава по член 396 од Кривичниот законик.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе