ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

УХМР најавува нестабилно време со пороен дожд

474

Од УХМР известуваат дека под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса, до крајот на денов и утре времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места врнежите ќе бидат пообилни (се очекува да наврнат над 25 л/м2 воден талог).

Во недела ќе дува силен северен ветер, што ќе услови значително намалување на дневната температура (за околу 10 степени), а од понеделник значително ќе се намали и утринската температура.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе