ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Од понеделник ќе се уништуваат глувците

314

Од понеделник 04 .10 до 22.10, ЦЈЗ – Прилеп ќе спроведува есенска превентивна систематска дератизација. Дератизацијата ќе се изведува со користење на отровни мамци, а ќе се третираат подземниот канализационен систем во градот и градската депонија Алинци.

Граѓаните потребно е да знаат дека во текот на извршувањто на дератизацијата не треба да бидат во близина на местото каде се спроведува дератизациониот процес. Строго се забранува контакт, преместување и отстранување на отровните мамц , а потребно е да им се оневозможи контакт на домашните животни со (родентицидните ) отровните мамци.

Доколку граѓаните не се придржуваа на мерките од ЦЈЗ -Прилеп се оградуваа од секаква одговорност при појава на несакани последици.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе