ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Уште 2 месеца он-лајн настава за учениците од Гимназијата

628

Во гимназијата „Мирче Ацев“ Прилеп, уште 2 месеца продолжува наставата од далечина поради обемните градежни активности со реконструкцијата на училиштето.

“Во училишниот објект, нема услови за реализација на наставата. Со привршувањето на градежните работи и кога учениците ќе бидат безбедни во училиштето, наставата ќе продолжи со нивно присуство во подновената Гимназија и во подобри услови”,  стои во информацијата на официјалната веб страна на Гимназијата, каде се објавени и повеќе фотографии за моменталната состојба со градежните работи.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе