ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Уште еден дрвокрадец лишен од слобода

508

Настанот се случил вчера. Имено, на (02 ри ноември, вторник) полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода М.А. (27) од Прилеп , затоа што во неговото патничко возило превезувал огревни дрва без соодветна документација.

Тој бил приведен во полициска станица, а дрвата биле одземени и предадени во Министерство за земјоделство, шумарство и водостопанство.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, инофрмираат од СВР Битола

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе