ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Утрово, тешка сообрјаќајка на ул. „Леце Котески“

925

Денеска (29.01.2021) во 06.14 часот на ул.„Леце Котески“ во Прилеп, Х.Р.(21) од Прилеп, управувајќи патничко возило „опел астра” со прилепски регистарски ознаки, изгубил контрола и удрил во столб. Во незгодата, возачот Х.Р. и сопатникот Ф.Ј.(22) од Прилеп, се здобиле со тешки телесни повреди, констатирани во Општа болница Прилеп. Увид на место на настанот извршиле Јавен обвинител и увидната екипа на Полициската станица Прилеп.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе