ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Ве молиме, Вашето утринско кафе донирајте го за Бисера!

523

Бебето Бисера од Прилеп која од своето раѓање и било дијагностицирана конгенитална варичела, се бореше долго време  на Детската клиника во Скопје. После две годишни испитувања и агонии поминати низ болниците во Макеоднија, на  малата Бисера и’ е дијагностицирана ТЕ ФИСТУЛА. Т огаш, родителите на Биси одлучија да бараат помош надвор од Македонија,но безуспешно.

Бисера сега се лекува во болница во Турција каде што треба ИТНО да се оперира.Но,за тоа се потребни 30.000 евра за операцијата, кои што семејството,   неможе да ги покрие.

„Нашето денешно кафе/колаче/чаша сок да го дадеме за Бисера„ –  стои во иницијативата за собирање средства за малечката Бисера од Прилеп. Ако сте помогнеме, конечно Бисера ќе да може да се радува на животот како и секое останато дете.

За во Македонија, може да се донира на двата оператори на  броевит4е:

За корисници на Телеком (143 118), за корисниците на А1 ( 143 478)  или Жиро сметка 250-5000236270-55 Оливер Ристески, Шпаркасе Банка IBAN code MKD07250780006344648 Swift INSBMK22

За нашинците кои живеат надвор од Македонија можат да донираат на следниот ЛИНК, или граѓаните во дијаспорта https://www.facebook.com/donate/2718289258466188/1738367283035630/  како и  на горе наведената жиро сметка.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе