ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ВЕЧЕРВА Е БОРБА ЗА ПЕХАРОТ

Пинг Понг

180

Вечерва завршува првата сезона од една убава спортска приказна, пингпонгарската Бизнис лига – Прилепска пиварница. Дојде денот за доделување на победничкиот пехар. За него ќе се борат екипите Црна Река петрол и Нотар Маркоски. Во полуфиналето Црна Река петрол со 4:1 беше подобра од Халк осигурување, а Нотар Маркоски со 4:2 од Матадор. Така, за трето место ќе има меч Халк осигурување – Матадор.

Вечерашнава програма во пингпонгарската сала зад ДТВ Партизан е од 20 часот.

Извор : www.shampion.mk

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе