СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

CSS Template

(Видео) Три дена беснее шумскиот пожар во крушевско

297

Градоначалникот на Крушево, Томе Христоски и денеска информира дека пожарот кој зафати голема тревна  површина околу манастирот ,,Св. Преображение“, поради ветерот е се’ уште активен. Како што може да се види, во гасењето денеска повторно се вклучени два канадери од ДЗС . Екипите на противпожарната единица заедно со армијата и локалното население, веќе неколку дена се борат со пламените јазици, да не дојдат до самиот манастир Св Преображение.

Постирано од градоначалникот Томе Христоски.

Сеуште,доцна попладнево, активни канадерите во каснењето на пожарот-снимка од Сотир Маркоски

 

Фото на нашиот млад соработник, Сотир Маркоски

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе