ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Внимание! Водата во неколку чешми во околината на Прилеп е неисправна за пиење

429

Водата од мерното место Плетвар, крај-пат на ЧЕ не е здравствено исправна и не смее да се користи.  Водата  од локален водовод во с.Плетвар – јавна чешма , исто така, не е здравствено исправна и не смее да се користи за пиење без претходно вриење од 10 минути. Во мерно место во с.Лениште – јавна чешма сред село, водата не е здравствено исправна и не смее да се користи за пиење без претходно вриење од 10 минути.

Исто тка, Водата од мерно место, локален водовод во с.Ореовец – јавна чешма сред село, одговара на испитаните параметри, но не е безбедна од дополнително загадување заради отсуство на резидуален хлор. Во мерно место, локален водовод во с. Беловодица – јавна чешма водата  не е здравствено исправна и не смее да се користи за пиење без претходно вриење од 10 минути , информираат од Општина Прилеп.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе