ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Во Прилеп фатени: крадец на моторцикл, 4 лица со марихуана, пријавено семејно насилство

Полициска хорника

344

На 08.09.2022 полициски службеници од СВР Битола-ОВР Прилеп на ул„Кузман Јосифоски“ кај
домот на културата „Марко Цепенков“ ги лишиле од слобода М.Г. (18), Х. Г.(19), Л. М.(19)сите
од Прилеп и К.П.(20) од Битола. При преглед кај нив е  пронајдена марихуана. По документирање
на настанот ќе следува сооодветна пријава.

 ххххх

Истиот ден (на 08.09.2022) полициски службеници од СВР Битола – ОВР Прилеп,  наспроти поштата во Прилеп лишиле од слобода малолетник од Битола кој вршел кражба на моторцикл. Лицето еприведено во Полициска станица Прилеп,а украденото е вратено на сопственикот.

хххххх

Истиот ден на 08.09.2022 во ОВР Прилеп 29-годишна жена од Прилеп пријави дека била физички нападната од нејзиниот сопруг М. И. од Прилеп. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе