ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Во Прилеп повторно пронајдена дрога, приведени двајца

354

Полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи од ОВР Прилеп – СВР Битола, вчера во Прилеп го лишиле од слобода прилепчанецот Е.Д.(35). При претрес во неговиот во дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и дигитална вага.Како што денеска соопшти МВР, во текот на вчерашниот ден, полициски службеници го лишиле од слобода и Д.Џ.(35) од Прилеп затоа што при преглед во патничко возило „форд фиеста”, кое го управувал, бил пронајден и одземен амфетамин.Лицата биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случаите против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе