СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

CSS Template

ВОДИЦИ Крушево, Велко Метевски беше најсреќен

563

Централната манифестација по повод Богојавление – Водици во Општина Крушево претпладнево се одржа во црквата Свети Никола. На положувањето на Светиот крст во крушевското езеро му претходеше богослужба, света литургија, а потоа со поворка до езерото каде се одржа водосветот.
Учествуваа 20 тина момчиња.
Најсреќен од учесниците на традиционалната манифестација во Крушево беше Велко Метевски.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе