ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Возач на автомобил удрил пешак и избегал

263

Вчера попладен (11.12.2021) во период меѓу 14.30 часот и 17.30 часот на крстосницата од ул.„Петар Ацев„ и ул.„Партизанска„ случена е сообраќајна несреќа во која патничко моторно возило „фолксваген голф“, кое по несреќата напуштило лице место, удирило во пешакот со иницијали А.Т.(33) од с.Заполжани кој по незгодата бил пренесен во општа болница Прилеп каде му се констатирани тешки телесни повреди.

Увид на лице место извршиле јавен обвинител и екипа од полициска станица Прилеп и се работи на расчистување на случајот.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе