ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Втор ден градот прави штети во Пелагонија

359

Поројниот краткораен дожд проследен со град и ветер и денеска предизвика штети на кревкото земјоделско производство во Пелагонија. За штети овие два дена јавуваат земјоделците од битолско, Бучин, селата кои гравитираат кон Прилеп,  Кривогаштани, варошко.

Земјоделците на социјалните мрежи споделуваат видеа и фотографии  за тоа какво невреме ја зафати најголемата житница, најголемиот тутунски регион и втор регион по производство на градинарски производи во Македонија.

Штетите предизвикани од градот во ек на расадување на тутунот и градинарските култури доправа ќе се утврдуваат.

 

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе