ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

За 7 часа контрола во Прилеп санкционирани 34 возачи

368

Мобилната полициска единица за безбедност на сообраќајот на патиштата изминатата ноќ, (23/24.07.2022)  во периодот од 21 до 4 часот ,  спроведе засилена акциска контрола на територијата на град Прилеп за санкционирање на возачи кои не ги почитуваат сообраќајните правила и прописи, при што се санкционирани 34 возачи.
Од нив, како што информираат од  МВР, 12 возеле без возачка дозвола,  а 10 управувале возила под дејство на алкохол, при што 27 возачи се исклучени од сообраќај.

– Засилените акциски контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта –  се додава во полициското соопштение.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе